TEKSİDER ihracata odaklandı

Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İş İnsanları Derneği (TEKSİDER) Yönetimi çalışmalarını ihracata yönelik olarak yurtdışı pazarlara yoğunlaştırıyor.
 Tarih: 09-02-2024 14:13:14
TEKSİDER ihracata odaklandı

TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan son olarak Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov’u Bursa’da ağırladı.

Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan’ın da katıldığı görüşmede konuşan TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan, “Tekstil ve konfeksiyon sektörü Bursa’nın önemli üretim alanlarından birisidir. Sektörümüz üretim kabiliyetleri bakımından çeşitliliğe sahip olup, dış pazarlarda belli bir rekabet gücüne sahiptir” dedi.

Üyelerini ihracata yönlendirme noktasında faaliyetlerini sürdürdüklerini, ‘Ticaret Köprüsü’ organizasyonları kapsamında dış pazarlara yönelik çalışmalar içinde olduklarını söyleyen TEKSİDER Başkanı Nermin Ceyhan, “Türki Cumhuriyetler de önemli hedef pazarlarımız arasında yer alıyor. Orta Asya’nın merkez ülkesi durumundaki Özbekistan ile var olan ticari ilişkilerimizi daha da kuvvetlendirmek üzere TEKSİDER üyeleri olarak heyet halinde Özbekistan’ı ziyaret etmek istiyoruz. Bu anlamda Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov ile görüşmelerimizi çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyarette konuşan Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov da Bursa ekonomisinin üretim gücünü ve ihracattaki öncü olma özelliğini yakından takip ettiklerini söyledi.

Tekstil ve Konfeksiyon Sanayi İş İnsanları Derneği Başkanı Nermin Ceyhan ve Yönetim Kurulu üyelerinin Özbekistan’ın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Maşrap Mamirov ile görüşmesi iki ülke arasındaki ekonomik iş birliği imkanlarının değerlendirilmesiyle devam etti.

Etiketler
  DİĞER BURSA Haberleri
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI nisbar giriş betnis giriş yakabet giriş